Taisyklės ir informacija

Dažniausiai užduodami klausimai.


Ar yra koks nors išvykimo tvarkaraštis?

Maršrutu Lietuva-Anglija-Lietuva vykstame kartą per savaitę, konkreti išvykimo diena gali kisti, priklausomai nuo poreikių ir aplinkybių.

Kas įeina į kelionės kainą?

Į kelionės mokestį įskaičiuojama kelionė vienam keleiviui su 2 bagažais (keliaudami su mumis kartu galite vežtis du lagaminus ar krepšius). Taip pat į kainą įskaičiuoti visi kelių mokesčiai ir kelto mokestis. Rekomenduojame su savimi tureti šiek tiek zlotų (Lenkijos valiutos), kadangi kelionės metu sustojame pavalgyti kavinėje, sotiems pietums vidutiniškai užtenka 20 zlotų.

Kiek trunka kelionė?

Nuo Lietuvos sienos iki Londono kelionė užtrunka vidutiniškai 24 val., kadangi vykstame apmokestintais keliais.

Ar yra kokiu nors tarpinių sustojimų?

Taip, savo klientams sudarome galimybę sočiai užkąsti Lenkijoje, Vokietijoje.

Kokios keleivių pervežimo kainos?

Kainos priklauso nuo to, į kokią šalį ir kurį miestą norėsite važiuoti (grupėms ir nuolatiniams klientams taikome nuolaidas).

Kokios siuntinių pervežimo kainos?

Kainos priklauso nuo to, į kokią šalį ir kurį miestą noresite siųsti siuntinį, taip pat kainą įtakoja siuntinio svoris ir matmenys (didesniems užsakymams ir nuolatiniams klientams taikome nuolaidas).

Ko negalima vežtis ir dėti i siuntinius?

Draudžiama vežti šaunamuosius ginklus, peilius, sprogmenis, toksiškas ir narkotines medžiagas, alkoholį, cigaretes draudžiama dėti į siuntinius, tačiau nedidelį cigarečių ir alkoholio kiekį galima vežtis su savimi. Taip pat draudžiama vežti receptinius vaistus be receptų.

Kokios garantijos dėl mano ir mano bagažo saugumo?

Kelionės metu už saugų keleivių ir jų bagažo gabenimą atsako du patyrę vairuotojai profesionalai. Taip pat kiekvienos keliones metu keleiviai yra apdraudžiami. Žinoma, už bagažo turini atsako tik pats savininkas, todėl nerizikuokite veždami draudžiamus daiktus ar medžiagas, o trapius ir lengvai transformuojamus daiktus patariame tinkamai įpakuoti ir apsaugoti.

Keleiviai ir siuntos

Pasas

Į užsieni galima vykti tik turint galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę.

Pasas (asmens tapatybės kortelė, toliau pasas), kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotu ne trumpiau kaip 6 menesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali buti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso).

Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir esant reikalui pasikeisti pasą ir prasitęsti paso galiojimo laiką.

Tikslesnę informacija apie tai gali suteikti pasų tvarkymo tarnybos.

Vaiko išvykimo į užsienį tvarka

Nuo 2007 m. birželio 1 d. įsigaliojo nauja vaiko laikino išvykimo į užsienį tvarka.

Vaikas, vykstantis i užsienio valstybę, privalo turėti galiojantį pasą.

Jei vaikas į kelionę vyksta su vienu iš tevų, antrojo tevo sutikimo tam, kad vaikas išvyktu, nebereikia.

Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pareikalavus, pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

Jei vaikas vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu (ne su vienu iš tėvų, rūpintoju ar globeju), Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi buti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija.

Sutikime parašo tikrumas turi buti paliudytas notaro (arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno), sutikime turi buti nurodyti visi duomenys, įvardinti vaiko laikino išvykimo į užsienį tvarkos apraše.

Kiek ko galima vežtis į užsienį.

Primename ir įspėjame, jog patiems keleiviams vežtis ir į siuntinius dėti DRAUDŽIAMA:

narkotines medžiagas, sprogstamąsias medžiagas, alkoholį, cigaretes, pinigus, brangakmenius, brangiuosius metalus.

Norint kažką iš Lietuvos importuoti į Angliją, būtinai reikia pasidometi kokiais kiekiais galima įvežti, kam ir kokios muitinės procedūros privalomos, kokių prireiks dokumentų, kokie muitai ir pan.

Keliaujant po ES šalis nėra ribojama, ką pirkti ir vežtis su savimi, jeigu prekės skirtos asmeniniam naudojimui, o ne perpardavimui.

Ypac dažnai teiraujamasi, ar yra taisykles, nustatancios, kokie tabako gaminiu ir alkoholiniu gerimu kiekiai laikomi skirti asmeniniam naudojimui.

Daugiau informacijos galite rasti:

Lietuvos muitinės tarifus galite rasti Ūkio ministerijos internetinėje svetainėje:

Ūkio ministerija: http://www.ekm.lt/

Lietuvos muitų tarifai: http://www.muitai.lt

Prekių klasifikacija:http://www.hmce.gov.uk/bus/tso/classmn.htm

Muitinės ir akcizo departamento internetinė svetainė:http://www.hmce.gov.uk (žiureti “Customs”)